Praca z materiałem

Praca z materiałem rozwojowym.

Montessoriacy, jak wszyscy wiecie nie tylko się bawią, ale w szczególności pracują, w specjalnie przygotowanej i wyposażonej pracowni. Materiał jest atrakcyjny, zróżnicowany i podzielony na różne kąciki edukacyjne. Czytaj więcej

Uczyć każdy może.

Uczyć każdy może, przekonały się o tym Gwiazdki oraz uczniowie pierwszej klasy, którzy odwiedzili Oddział Montessori. Pani Ewa oprowadziła gości po pracowni, opowiedziała o zasadach pracy z materiałem, a następnie dzieci wspólnie z Gwiazdkami rozpoczęły przygodę od zajęć ciszy i milczenia.

Czytaj więcej

Gwiazdki przyjmują kolejnych gości.

Niezwykłe zajęcia dwóch grup miały dziś miejsce w oddziale M. Montessori. Żabki pracowały dziś pod czujnym okiem Gwiazdek. W rolę nauczyciela wcieliły się zarówno najmłodsi, jak i najstarsi i każdy poradził sobie znakomicie.

Czytaj więcej

Wspólne lekcje ciszy.

Dzwoneczek, Kropla wody, Magiczny woreczek, Świeca, chodzenie po elipsie … to tylko wybrane przykłady lekcji ciszy wg metody Marii Montessori.

Czytaj więcej

Świąteczna zaduma.

Wszystkich Świętych w grupie montessoriańskiej co roku jest obchodzone w szczególny sposób. Panie starają się ukazać istotę tego Święta poprzez specjalnie przygotowane zajęcia. Pani Bożenka podczas Wychowania Duchowego również zagłębia się w temat i go rozwija.

Czytaj więcej

Różowa wieża i brązowe schody.

Pomoce Marii Montessori są wyjątkowe, to pewnie wszyscy, którzy mieli styczność z metodą już wiedzą. Gwiazdeczki przekonują się o tym codziennie podczas pracy swobodnej z materiałem, ale też na wspólnych zajęciach z całą grupą.

Czytaj więcej

Misie i Gwiazdki przy pracy (ten artykuł i zdjęcia ze strony Przedszkole z 31 marca).

Podczas kolejnego spotkania Gwiazdki pokazały Misiom jak pracują z materiałem. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy.

Czytaj więcej